No 4. līdz 10. septembrim Milānā, pēc divu gadu pārtraukuma, norisinājās lielākais pasaules dizaina notikums – Milānas dizaina nedēļa 2021, kurā pulcējās dizaina profesionāļi, arhitekti, dizaina preču radītāji un tirgotāji, kā arī dizaina jomas studenti un interesenti no visas pasaules.
Ierastā Milānas dizaina nedēļa, pandēmijas dēļ, nebija notikusi divus gadus un tāpēc šogad tā jo īpaši tika gaidīta jomas profesionāļu vidū, lai gan palepotos ar 18 mēnešos radītājiem darbiem, gan smeltos iedvesmu un iepazītos ar globālajām šā brīža dizaina tendencēm.
Milānas dizaina nedēļa sevī ietver gan ievērojamo mēbeļu izstādi Salone del Mobile, kuras pirmsākumi meklējami pirms 60 gadiem, gan simtiem pasākumu visā pilsētā, īpaši dizaina kvartālos, kur dizaina priekšmeti, mēbeles un elementi šogad tika integrēti un bija apskatāmi mijiedarbībā ar vidi kafejnīcās, restorānos, veikalos un citviet pilsētvidē.
Videi draudzīgi materiāli, dabīgas krāsas un monolītas virsmas
Viena no šā brīža globālajām tendencēm interjera priekšmetu un mēbeļu ražošanā ir dabīgas krāsas, faktūras un tīras dizaina līnijas, videi draudzīgu un pārstrādājamu materiālu izmantošana, domājot gan par ražošanas procesā iesaistītajiem darbiniekiem, lai nekaitētu to veselībai, gan raugoties nākotnes perspektīvā īpaša vērība tiek pievērsta interjera priekšmetu un mēbeļu otreizējai pārstrādes iespējai.
Tāpat aiz vien vairāk novērojama amatniecības elementu atgriešanās gan telpu interjerā, gan mēbelēs un citos interjera dizaina priekšmetos dažādu kokgriezumu un citu dabīgo materiālu, piemēram, māla trauku un no bambusa radītu dažādu sadzīvē izmantojamu priekšmetu izskatā.
Telpu un mēbeļu dizainā joprojām dominē pelēkie un zemes toņi, bet ļoti izteikta šobrīd ir visu nokrāsu zaļo toņu palete. Virtuve, dzīvojamā telpa vai vannas istaba – zaļais šobrīd ir “jaunais melnais”. Šīs krāsas rada mūsdienīgi elegantu vidi dažāda stila telpās, piestāv jebkurai noskaņai un telpas iekārtojumam, sader kopā ar citām krāsām.
Izteikti novērojama tendence ir plānas darba virsmas un vēl plānākas mēbeļu fasādes. Virtuves mēbeļu dizainā aizvien vairāk dominē monolītas virsmas un fasādes, kas kopējā interjerā ienes sakārtotas un organizētas vides noskaņu.
Aktualitāti jau kuro sezonu saglabā arī caurspīdīga vai tonēta stikla, mēbeļu fasādes alumīnija rāmī – gan virtuves korpusos, gan vitrīnu un citu brīvi stāvošu mēbeļu risinājumos.
Intelektuālā pārstrāde – klasika apvienojumā ar mūsdienīgo
Vēl viena tendence, kura iezīmējās šā gada Milānas dizaina nedēļā ir 70. un 80. gadu klasisko mēbeļu un interjera priekšmetu izmantošana un iekļaušana mūsdienīgā interjerā. Daudzi ražotāji šogad izmantoja šo pieeju, lai atkārtoti izlaistu savas mēbeļu kolekcijas, kuras savu popularitātes spozmi piedzīvoja pirms vairākām desmitgadēm. Tā, piemēram, B&B Italia Furniture mēbeļu rūpnīca, atkārtoti izlaida savu 1970. gadā ražoto slaveno dīvānu “Camaleonda” modenrā polsterējumā, no pilnībā pārstrādājamiem materiāliem.
Telpu multifunkcionalitāte un daudzveidība tās pielietojumā
Nu jau vairāk kā gadu mūsu mājas ir kļuvušas par galveno patvērumu. Virtuve vēl spigtāk ir kļuvusi par tās centrālo zonu, ko izmantojam dažādiem ikdienas mērķiem. Tā ir vieta, kur gatavojam ēst, tiekamies ar ģimeni un draugiem, kā arī pavadām daudz stundas strādājot un mācoties. Tāpēc virtuvei ir jāspēj pielāgoties dažādam situācijām visas dienas garumā.
Ņemot vērā šo tendenci, Milānā bija apskatāmi dizaineru radītie virtuvju dizaina koncepti, kas iemieso dizaina domāšanu – pēc iespējas ērtākas multifunkcionās telpas radīšanu lietotājam. Tā, piemēram, Diessel ir radījis koncepciju “Diessel Social Kitchen”, kas sevī ietver virtuves telpas apvienošanu ar dzīvojamo istabu, veidojot nevainojamu hibrīda vidi un piedāvā izcilu sabiedriskuma un komforta līmeni ikdienas dzīvē. Virtuve, kas veidota kā universāla sistēma ar visplašākajām pielāgošanas iespējām, kas atspoguļo mūsdienīgu stilu, pateicoties pilnīgi jaunām krāsām un faktūrām. Piedāvājumu papildina virkne rūpnieciska izskata detaļu, piemēram, metāla elementi un skrūves, kas izceļ dizainu, kā arī jaunas darba virsmas, kas ļauj bezgalīgi kombinēt materiālus. “Diesel Social Kitchen”, virtuve, kļūst par pilnīgu vidi, kurā gatavošanas prieks dabiski apvienojas ar prieku pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni.
Akustiskais komforts labsajūtai
Viena no šā gada tendencēm, uz kā tiek likts uzsvars domājot par virtuves daudzfunkcionālo lomu, ir aktustikais komforts, proti, visām ierīcēm, priekšmetiem un mēbeļu detaļām ir jābūt maksimāli klusām, lai netraucētu mācību un darba procesu, kas norit virtuvē. Skapjiem, durvīm, lādēm ir jābūt mīksti un klusi aizveramām. Enģēm, vadotnēm un pacelšanas mehānismiem ir jādarbojas bez skaņas, lai samazinātu nevajadzīgu troksni. Tāpat virtuves sadzīves ierīcēm jābūt integrētām korpusā, neskatoties uz to, ka dažkārt tas var palielināt skapju dziļumu, tomēr tas atsver trokšņu, kurus rada darbojošās iekārtas, slāpējumu pozitīvo efektu.
Vairāk iedvesmas gūstiet un jaunākās dizaina tendences 2021 no Milānas uzziniet: https://www.salonemilano.it/! Plānots, ka nākam gad Milānas dizaina nedēļa atgriezīsies ierastajā laikā, pavasarī un norisināsies no 5. līdz 10. aprīlim.