Pagājušajā nedēļā Ķelnē norisinājās vērienīgākā mēbeļu industrijas un interjera izstāde Eiropā – INTERZUM. Tā ir vieta, kur reizi divos gados, 152 000 m2 plašā izstāžu kompleksā, satiekas lielākie, spilgtākie un inovatīvākie mēbeļu/interjera izejmateriālu un tehnoloģiju ražotāji.
Kā ierasts, tur bijām arī mēs – lai virzītu savus produktus, satiktu sadarbības partnerus, uzzinātu jaunākās tendences un meklētu vēl jaunus, noderīgus risinājumus, ko piedāvāt Latvijas mēbeļu ražotājiem.
Atskatoties uz redzēto un piedzīvoto, nonācām pie pāris galvenajām tendencēm, kas, mūsuprāt, šobrīd un arī turpmāk atstās ietekmi uz mēbeļu un interjera nozari:
1. Telpu apvienošana un mēbeļu transformācija. Ja iepriekšējos gadus populāri bija apvienot dzīvojamo istabu ar virtuvi, tad šobrīd arvien pieaugoša tendence, par kuru varam spriest arī pēc piedāvātā furnitūras risinājumu klāsta, ir dzīvojamās un darba telpas apvienojums. Latvijā tā izpaudīsies vairāk dizaina tendences līmenī, bet savādāk ir ja raugāmies no globālā viedokļa – pasaulē iedzīvotāju strauji kļūst vairāk, bet dzīvojamās platības mazāk un mazākas. Šādā mērogā furnitūras risinājumi, kas palīdz transformēt telpu un mēbeli, piešķirot tām dažādas nozīmes, kļūst par būtisku vajadzību.
2. Pieaugoša apgaismojuma nozīme interjera un mēbeļu dizaina plānošanā. Atbilstoša apgaismojuma izvēle spēj izcelt mēbeles, zonēt telpu un radīt vēlamo atmosfēru, nodalot vai konkrētā situācijā piešķirot telpas daļai nepieciešamo raksturu un funkcionalitāti.
3. Pielāgojamība un individualizācija. Mūsdienās patērētāji vairs neiedalās pēc vecuma, dzimuma, ienākumiem utml., bet gan pēc interesēm, ideoloģijām un dzīves pieredzēm. Pircējiem kļūst arvien būtiskāk, lai produkti un pakalpojumi sagādātu nemateriālu vērtību ieguvumus, sniegtu pašizpausmes iespējas un unikālu pieredzi. Tāpēc arī furnitūras un materiālu ražotāji šogad centās demonstrēt produktu līnijas, kuras piedāvā augstu individualizācijas pakāpi gan funkcionālā, gan dizaina ziņā.
4. Mēbeļu fasādes bez rokturiem, kurus aizstās elektriskās vai mehāniskās sistēmas, kas līdzvērtīgi vai pat vēl ērtāk spēs nodrošināt mēbeles atvēršanu un aizvēršanu. Kā piemēram, Blum servo drive un Tip-on risinājumi.
5. Autentiski un dabīgi materiāli. Ekoloģiski materiāli, dabīga koka finierējumi, nepastrādātas un raupjas koka virsmas, koka un citu materiālu imitācijas – šīs mēbeļu un interjera tendences turpina savu jau pirms diviem gadiem aizsākto uzvaras gājienu. Materiāli kļūst arvien autentiskāki, smagnējāki un pamatīgāki.
6. Maksimāli glancētas, maksimāli matētas virsmas. Aktuālas būs glancētas akrila plātnes un glancētas lakotas plātnes, kas pateicoties tehnoloģiju attīstībai iegūst arvien augstāku kvalitāti, stiklam līdzvērtīgu dekora spīdumu un krāsas dziļumu. Tomēr šī tendence nestāv ne tuvu matēto virsmu bumam, kas burtiski ir pārņēmis visu materiālu ražotāju jaunāko piedāvājumu sortimentus. Un, protams, populāras būs arī šo abu pārklājumu kombinācijas.
7. Un visbeidzot krāsas. Pelēkais, sudrabaini pelēkais, baltas, trifeļu brūnais un pasteļi, pasteļi, pasteļi!! Šie ir toņi, kas turpmākos gados viennozīmīgi atstās spēcīgu ietekmi uz mēbeļu un interjera dizaina nozari.
Tie ir mūsu novērojumi, par to, kas ietekmēs mūsu piegādātāju produktu sortimentu un atstās iespaidu uz galapatērētāja vēlmēm.
Bet ja Tev ir savas domas šai sakarā – mēs noteikti vēlētos tās uzzināt!:)